HAKKIMIZDA


Hakkımızda ;

‘Atsan Gümrük Müşavirliği’  kendi sektörüne öncülük eden dış ticaretle uğraşan firmalara Gümrük Müşavirliği ve gümrük mevzuatına ilişkin teknik danışmanlık hizmeti vermek üzere 1987 yılında Atsan Gümrük Müşavirliği Tic. A.Ş. ismi ile   kurulmuş olup yasa değişikliği nedeni ile 2000 yılı itibariyle de Atsan Gümrük Müşavirliği LTD. ŞTİ. İsmi ile faaliyetine devam etmektedir. 

Firmamız kurulduğu günden itibaren; hizmet verdiği firmalara çözüm ortağı olarak yaklaşımı, başlamış olduğu işi en doğru ve en hızlı şekilde yapma sözü ve vermiş olduğu hizmetin kalitesi ile sektörde uzun soluklu ve daimi bir yer edinmeyi amaçlamış ve edinmiştir.

Rekabetin kaçınılmaz, kalitenin gereklilik, müşteri memnuniyetinin zorunluluk olduğu günümüz iş hayatında, en büyük etkenin hizmeti sağlayan ekibin nitelikli, etkin ve yetkin olmalarına bağlı olduğu yadsınmaz bir gerçektir. Bu sebeple firmamız temel gücünü çalışanlarından almaktadır.

Hız ve mevzuatın doğru yorumlanması gereklilikleri itibariyle hizmetimizin ana parçalarını oluşturmaktadırlar. Ancak hızlı hizmet verilirken güvenlik ve kanuni ihtilaflarla
Save karşılaşmamak önceliklerimiz içerisinde en başta yer almaktadır. Bu anlayıştan hareketle gerekli hızı sağlamak için sürekli gelişen teknolojik araçları ( online bağlantı, e-imza, e-arşiv, e- mevzuat vb.) takip ederek ve kullanarak bilgi akışı ve veri girişini hızlandırırken bölge ofislerimiz (İzmit, İzmir, Mersin ) sayesinde lokal kontrolü, yeterli sayıda araçtan oluşan araç filomuz ve kuryelerimiz ile de hızlı evrak akışını sağlamaktayız.

Bu imkanlar dahilinde firmalarımızın gümrük işlemlerini süratle gerçekletirken başta Müşavirlerimiz ve mevzuat departmanımız sayesinde gümrük mevzuatı ve mevzuat değişikliklerini doğru yorumlamaya çalışarak firmalarımızı bilgilendirmek suretiyle yönlendirmekteyiz.

Bu anlayış ile temel amacımız sadece gümrükleme hizmeti veren bir firma değil gerçek anlamda mevzuata dayalı Gümrük Müşavirliği hizmeti veren ve kendi alanında danışılan bilgi istenen ve bunu verebilen bir firma olmaktır. Bunu sağlamak için başta yönetim kadromuz, merkez ofisimize bağlı mevzuat, operasyon, veri girişi, gümrükleme, evrak dokümantasyon ve muhasebe departmanlarımız, bölge ofislerimiz, araçlarımız ve kuryelerimiz sağlıklı bir iletişim ile koordine içerisinde hareket etmektedirler.

Sektörde geçen yılların tecrübe dışında firmamıza kattığı diğer bir artıda belirli sektörlere ait gümrük işlemlerin de ihtisaslaşmak ve uzmanlaşmak olmuştur. Bu sektörleri başta petrokimyasal ürünler olmak üzere’ kimya  , sanayi hammaddeleri , telekomünikasyon teknolojileri  ve elektronik’ olarak sıralayabiliriz.

Diğer yandan firmamız Gümrük Müşavirliği hizmeti sağlarken  doğru bilgi, doğru yönlendirme yaparak mevzuat değişikliklerini zamanında  aktarıp olası sorunların önüne geçerek veya ortaya çıkmış bir sorunu mevzuat dahilinde çözmek amaçlı hızlı aksiyon alarak  kaliteli bir servis ile hizmet verdiği  firmaların rekabet güçlerinin artmasına katkı sağlamaya çalışmaktadır.


Firmamıza ait ticari sicil no : 450083